ҚКТЖК » Жаңалықтар » «Цифрлы Қазақстан:болашаққа бағыт алған болат жол»

«Цифрлы Қазақстан:болашаққа бағыт алған болат жол»

Қазалы көлік-техникалық жоғары колледжінде2-7 наурыз аралығында «Теміржол көлігінде тасымалдауды ұйымдастыру және қозғалысты басқару»мамандығы бірлестігінің «Теміржол- ел  логистикасының жаңғыруына бастар жол» тақырыбы бойынша  өткізіліп жатқан апталығы аясында бірлестік жетекшісі А.Искендирова және бірлестік мүшелерінің ұйымдастыруымен «Цифрлы Қазақстан:болашаққа бағыт алған болат жол» атты танымдық  кеш өткізілді.
Танымдық кешімізде  Президент биылғы жылды «Еріктілер жылы» деп жариялағалы олардың қатары күрт артып, өздерін еріктілер қатарынан көргісі келетіндер көбейгені айту. Олардың дені – жастар, біздің колледжіміздің  білім алушылар мен оқытушыларда  осындай қайырымдылық акцияларын өткізуді игі дәстүрге айналдырып, өндірістік машықтану мекемесіне барып көрсетті.
Ұлы Абайдың өлеңдері бір жарым ғасыр бұрын жазылған, бірақ қазіргі әлемде де өзінің маңыздылығы мен өзектілігін жоғалтпады. Осыған орай Ұлы атамыз Абайдың өлеңдерін №85 топтың студенті Ұлғара Айжамал, №15 топтың студенттері Ташаева Севара және Сапарғалиева Ұлжан оқыды.
Білім алушыларөз мамандықтары бойынша инновациялықжобалар құндылығын, теміржол саласына шолу жасай отырып, цифрлы технология темір жол дамуының жаңа жобаларының қыр-сырларын талқылап, озық технологиялардың ұтымды  жағынортаға салды.   Арнаулы пән оқытушысы А.Искендирова «Жолаушылар тасымалында электронды билет алу технологиясын  интернет ресурсын пайдалану  және  басқару жүйесін».    №78 топ студентті Әділбекова Алтынай «Жүк тасымалындағы цифрландыру жүйесін», №85топ студенті Ұлғара Айжамал  «Жүк вагондарын жалға алу мен вагондарды бақылау үдерісі» тақырыптарымен бөлісті.
Танымдық кешімізді колледж директорының ақпараттық технологиялар жөніндегі орынбасары Маржанкүл Керімбердіқызы цифрландыру – бәсекеге қабілетті экономиканы дамытуда және халқының тұрмыс сапасын жақсартуда бағыт алғанын айтып қортындылады.

02 наурыз 2020 ж. 625